Witamy na TorrentLeech!

Naszym celem jest dostarczenie najnowszych pozycji polskiej sceny. Dlatego też, jedynie specjalnie do tego upoważnieni użytkownicy moga wstawiać torrenty. Jeśli masz dostęp do 0-day stuff, nie wahaj się skontaktować z nami!

To jest prywatny tracker, dlatego by móc korzystać w pełni z jego zasobów musisz się najpierw zarejestrować. Zanim jednak cokolwiek zrobisz na TorrentLeech proponujemy bys przeczytał Zasady! Jest ich naprawdę niewiele, jednak należy ich przestrzegać.

Przed rozpoczęciem korzystania z witryny nalegamy o przeczytanie zasad użytkowania witryny TorrentLeech.

Prosimy również byś zapoznał się z tym PRZEWODNIKIEM. Znajdziesz w nim odpowiedzi na nurtujące Cię pytania odnośnie strony i Twoich statystyk oraz pomoże Ci uniknąć ewentualnych konsekwencji, wynikających z Twojej niewiedzy. Pamiętaj, nieznajomość zasad nie zwalnia z ich przestrzegania!Spis treściInformacje ogólne


Czym jest bittorrent i o co w tym wszystkim chodzi? Jak sciagać pliki?

Przeczytaj BitTorrent - Wikipedia - w sam raz dla początkujących.

Lub Przewdonik oraz FAQ Briana (po angielsku).


Na co są przeznaczane pieniądze, które Wam przekazuje?

TorrentLeech jest na płatnym serwerze. Twoja darowizna ułatwia pokrycie kosztów związanych z hostingiem.


Co dostane za dotacje?

W zamian za dotacje na serwer Torrentleech.pl. Wszyscy dotujący otrzymują dodatkowy upload lub odjęty download wg. następującej zasady: Jeżeli dotujesz naszą stronę na kwotę od 1-20 zł - dostaniesz za każdą złotówkę 2 GB uploadu lub odjete 1 GB downloadu,a każda złotówka ponad 20 zł, to dodatkowo 4 GB uploadu lub odjete 2 GB downloadu więcej tutaj.


Dlaczego zdarza mi się otrzymywać błędy PHP lub SQL? Czy powinienem je zgłaszać?

Sytuacja taka może mieć miejsce jeśli prowadzone są prace nad baza danych bądź/oraz kodem trackera/strony. Dlatego poczekaj parę minut i wszystko powinno wrócić do normy. Jeśli jednak problem będzie występował nadal, zgłos to Administratorowi.

TorrentLeech jest polską stroną, więc dlaczego znajduję wyrazy angielskie?

Jesteśmy jeszcze w trakcie tłumaczenia, dlatego też można znaleźć na stronie angielskie wyrazy.Użytkownicy

Zarejstrowałem konto, ale nie dostałem e-mail'a z linkiem go aktywujacym!

Czytaj uważnie co pisze przy rejestracji, prawdopodobnie założenie konta nie podlega aktywacji poprzez email'a. Jeśli jednak przy rejestracji pisze, że wymagana jest aktywacja konta poprzez email'a i nie otrzymałes go za pierwszym razem, z pewnością nie otrzymasz go i drugi raz. Dlatego powinieneś użyć innego adresu email.


Zgubiłem moja nazwę konta oraz hasło! Możecie mi je przesłać?

Użyj proszę tego formularza by Twoje dane o koncie zostały przesłane na adres email podany przy rejestracji.


Czy możecie zmienić nazwę mojego konta?

Nie zmieniamy nazw kont.


Czy możecie skasować moje (aktywne) konto?

Popros jednego z administratorów o jego usunięcie.


Więc, jakie jest moje ratio?

Kliknij na Twój profil, następnie na swoja nazwę użytkownika (na górze).

Ważne jest, by rozróżniać ogólne ratio oraz ratio na każdym torrencie, który seedujesz czy leechujesz. Do Twojego ogólnego ratio brane są pod uwagę ilość pobranych oraz wysłanych danych od czasu, kiedy dołaczyłes(az) do TorrentLeech. Natomiast do Twojego ratio na jednym torrencie, brane są pod uwagę ilość pobranych oraz wysłanych danych na tym torrencie.

Zamiast liczb, możesz zauważyć dwa symbole: "Inf.", co jest skrótem angielskiego wyrazu 'Infinitive' (nieokreslony), co oznacza iż wysłałes pewna liczbę danych (większą od zera), nie pobierajac ani jednego bajta, a zatem 0 (ul/dl jest nieokreslone); "---" oznacza natomiast, ze ani nie pobrałes(az), ani nie wysłałes(az) żadnych danych (ul/dl = 0/0, wynik nieokreslony).


Dlaczego wyświetlane jest moje IP w moim profilu lub na statusbarze?

Jedynie Ty oraz personel widzi Twój adres IP oraz email. Zwykli użytkownicy nie maja dostępu do tych danych.


Pomocy! Nie mogę się zalogować!?

Ten problem często występuje w starych przegladarkach MSIE. Zamnknij wszystkie okna przeglądarki Internet Explorer. Następnie wejdź do Start > Panel Sterowania > Opcje Internetowe i tam kliknij na Usuń pliki cookie. Teraz powinieneś się bezproblemowo zalogować.


Moje IP jest dynamiczne. Jak pomimo to mogę być zalogowany?

Nie musisz się za każdym razem logować. Logowanie wymagane jest jedynie wtedy, gdy chesz zacząć sciagać nowego torrenta. Gdy następuje zmiana IP w czasie sciagania/udtostępniania identyfikowany jestes automatycznie.


Dlaczego jestem wyświetlany jako niedostępny? (I dlaczego powinno mnie to obchodzić?)

Oznacza to, iż jesteś za zapora ogniowa lub NATem i nie możesz otrzymywać połączeń przychodzących. Sytuacja staje się wrecz tragiczna, gdy sa dwa peery, które są niedostepnę, a więc nie bedą mogły się do siebie w ogóle połączyć.

By rozwiązać ten problem musisz przekonfigurować zapore ogniową i/lub serwer NAT. Wiecej na ten temat znajdziesz na Forum.


Jakie są poszczególne klasy użytkowników?

  Pijawka   Kandydat na ban. Nie może pisać komentarzy do wstawionych pozycji. Może jedynie przeglądać forum. Ma praktycznie wszystko ograniczone.
  User   Domyślna ranga użytkownika rejestrującego się na TorrentLeech.Nie może wstawiać torrentów (chyba, że jest w danym czasie funkcja odblokowana. Może wtedy wstawiać do wagi nie większej niż 1GB ),nie widzi shoutbox.
  Power User   Ma możliwość wstawiania torrentów do rozmiaru 1gb. Może przeglądać pliki NFO. Ma dostęp do podstrony "Zakłady". Może wstawić sygnature forum w swoim profilu.
  Super User   Ma jeszcze więcej przywilejów niż Power User, nie podlega automatycznemu usunięciu konta. Widzi średnią prędkość wysyłania danego usera oraz listę aktywnych użytkowników na stronie. Ma rozbudowany pasek statusu. Ma dostęp do wyszukiwarki użytkowników. Może wstawiać torrenty dowolnej wielkości oraz ma dostęp do podstrony "Top10".
  Maxi User   Ma jeszcze więcej przywilejów niż Super User, widzi zaawansowane statystyki. Może sortować torrenty wg seedów, leecherów, daty, itp.
  Star   Wspomógł raz finansowo TorrentLeech kwotą nie mniejszą niż 20zł.
  Star   Wspomógł trzy razy finansowo TorrentLeech kwotą nie mniejszą niż 20zł.
  Star   Wspomógł sześć razy finansowo TorrentLeech kwotą nie mniejszą niż 20zł.
  StarStar   Wspomógł dziewięć razy finansowo TorrentLeech kwotą nie mniejszą niż 20zł.
  StarStar   Wspomógł dwanaście razy finansowo TorrentLeech kwotą nie mniejszą niż 20zł.
  StarStarStar   Wspomógł piętnaście razy finansowo TorrentLeech kwotą nie mniejszą niż 20zł.
  TL Maniak   Ma te same przywileje co Encoder. Dodatkowo jego ranga potwierdza iż jest uzależniony od TL.PL.
  Lite Uploader   Ma te same przywileje co TL Maniak. Nie podlega automatycznej degradacji. Ma jednak mniejsze prawa w wstawianiu torrentów niż Uploader.
  Uploader   Ma te same przywileje co Lite Uploader. Dodatkowo może wstawiać torrenty dowolnych rozmiarów.
  Encoder   Osoba, która jest Encoderem zajmuje się kompresją filmów i wrzuca je na nasz tracker. Ma te same przywileje co Maxi User, lecz może ukryć swój profil być anonimowy.
  TopUp   Uploader wnoszący duży wkład w rozwój strony. Wrzuca ciekawe i niepowtarzalne pliki. Poświęca duzo swojego czasu. Ma te same przywileje co Uploader.
  VIP   Ma te same przywileje co TopUp. Nie podlega automatycznej degradacji oraz automatycznemu usunięciu konta.
  Elita TL   Osoba szczególnie ceniona i wyjątkowo traktowana przez załogę. Przez okres trwania rangi na wszystkich torrentach ma Free Leecha nawet tych nieoznaczonych Free Leechem, czyli do statystyk konta nie będzie naliczane ile pobrał danych oraz nie musi seedować pobranych pozycji, nie zostanie za to ukarana warnem czy banem, z uwagi na pomoc finansową dla strony. Torrenty pobrane w czasie posiadania rangi są od razu bez konieczności seedowana zaznaczane jako wyseedowane (z kolorem niebieskim w tle). Dodatkowo ma te same przywileje co Vip.
  Moderator   Może moderować komentarze/posty/prośby/oferty/torrenty użytkowników, oraz dawać im ostrzeżenia. Może, promować/degradować użytkowników, dawać im ostrzeżenia oraz wyłączać konta.
  Administrator   Może robić właściwie wszystko.
  SysOp   Posiada pełną władzę na TorrentLeech.


Na jakich zasadach opiera się właściwie promocja?

  Pijawka   Degradacja następuje automatycznie, jeśli użytkownik pobrał minimum 3 GB danych, a jego ratio jest mniejsze od 0,50.
Jeśli ratio użytkownika wzrośnie do powyżej 0,55 użytkownik zostanie automatycznie promowany do rangi User jeśli nie ma ostrzeżenia.
  User   Domyslna ranga nowego użytkownika.
  Power User   Musi być członkiem przez przynajmniej 6 tygodni, wysłał przynajmniej 100GB, ma ratio równe lub powyżej 1,05, nie ma ostrzeżenia.
Promocja następuje automatycznie kiedy powyższe warunki są spełnione. Jeśli jednak ratio spadnie poniżej 0,95 taki użytkownik zostanie automatycznie zdegradowany do rangi User'a.
  Super User   Musi być członkiem przez przynajmniej 12 tygodni, wysłał przynajmniej 400GB, ma ratio równe lub powyżej 2,05, nie ma ostrzeżenia.
Promocja następuje automatycznie kiedy powyższe warunki są spełnione. Jeśli jednak ratio spadnie poniżej 1,95 taki użytkownik zostanie automatycznie zdegradowany do rangi Power User'a.
  Maxi User   Musi być członkiem przez przynajmniej 26 tygodni, wysłał przynajmniej 1000GB, ma ratio równe lub powyżej 3,55, nie ma ostrzeżenia.
Promocja następuje automatycznie kiedy powyższe warunki są spełnione. Jeśli jednak ratio spadnie poniżej 3,45 taki użytkownik zostanie automatycznie zdegradowany do rangi Super User'a.
  Star   Wspomógł finansowo więcej tutaj.
  TL Maniak   Musi być członkiem przez przynajmniej 52 tygodnie, wysłał przynajmniej 5000GB, ma ratio równe lub powyżej 5,05, nie ma ostrzeżenia.Promocja następuje automatycznie kiedy powyższe warunki są spełnione. Jeśli jednak ratio spadnie poniżej 4,95 taki użytkownik zostanie automatycznie zdegradowany do rangi Maxi User'a.
  Lite Uploader   Wyznaczany przez Załogę (zobacz sekcje 'Wysyłanie').
  Uploader   Wyznaczany przez Załogę (zobacz sekcje 'Wysyłanie').
  Encoder   Wyznaczany przez Załogę. Jest to bardzo ceniona ranga jak i TopUp.
  TopUp   Wyznaczany przez Załogę. Uploader szczególnie wykazujący się dużym zainteresowaniem dla naszej strony poprzez udzielanie się w rozmowach na Forum i na SB. Osoba która wstawia większą ilość torrentów niż przeciętny Uploader. Jest to bardzo ceniona ranga jak i Encoder.
  VIP   Wyznaczony przez Załogę. Zrobił coś szczególnego dla strony.
Każda, nieupoważniona osoba, która będzie prosić o status Vip zostanie automatycznie zdyskwalifikowana.
  Elita TL   Wyznaczony przez Załogę. Wspomógł stronę kwotą 30zł lub 50zł na konto bankowe. Taki User dostaje tę rangę na 4 lub 8 tygodni w zalezności od dokonanej wpłaty. Po okresie 4 lub 8 tygodni można być ponownie promowanym po dokonaniu powtórnej wpłaty.
  Moderator   Nie pytaj się nas, my zapytamy Ciebie!


Widzialem Power User'ów którzy wysłali mniej niż 100GB!

Prawdopodobnie w czasie promocji ranga Power User mogła być od50 GB, lecz mają ratio wyższe niż 1,05.


Dlaczego mój kolega nie może dołaczyć do TorrentLeech?

By móc się tu zarejestrować potrzebujesz zaproszenia od jednego z zarejestrowanych już użytkowników lub należy poczekać na wolne miejsca (nieaktywne konta są na bieżąco kasowane).

Jak mogę dodać avatar do mojego profilu?

Najpierw znajdz obrazek który nie narusza Zasad. Następnie znajdz miejsce gdzie będziesz mógł go przechować (np. ImageShack, Photobucket lub Upload-It!). Następnie musisz wstawić adres URL Twojego avataru do przeznaczeonego do tego pola w Twoim profilu.

Proszę nie zakładać spejalnie tematów na forum by zobaczyć jak prezentuje się Twój avatar. Jeśli wszystko jest w porządku możesz zobaczyć avatar w Twoim profilu.


"Dostałem ostrzeżenie oraz prywatną wiadomość następujacej treści "Otrzymałeś automatyczne ostrzeżenie, gdyż Twoje ratio spadło do krytycznego poziomu". O co chodzi?

Dużo użytkowników niestety nie wie, na czym polega sieć BitTorrent - daj innym tyle, a nawet wiecej, ile sam wziąłeś. Czyli Twoje ratio powinno być równe przynajmniej jeden.

Niestety nie zawsze jest to takie proste. Dużo osób ma łącza asymetryczne, które są tańsze od symetrycznych. W takich przypadkach prędkość wysyłania danych jest kilkarotnie mniejsza, niż ich pobierania. Byliśmy więc zmuszeni pójść takim użytkownikom na ugodę.

Użytkownik który ma:
Ratio poniżej  
0,50
  pobrał przynajmniej  
3 GB
  otrzyma  
7 dni
  na jego poprawę.

Jeśli taki użytkownik nie poprawi swojego ratio w wyznaczonym czasie, zostanie wykluczony z TorrentLeech.

UWAGA: Otrzymane ostrzeżenie zniknie od razu po poprawieniu ratio.


Co mam rozumieć poprzez "parkowanie konta"?

Konta użytkowników o klasie Power User i niższej, nieaktywne przez okres dłuzszy niz 42 dni są kasowane. Dlatego jeśli z jakiś powodów nie możesz przez jakiś czas wchodzić na TorrentLeech, zaparkuj swoje konto. Nie będziesz mógł(a) co prawda pobierać torrentow, ale masz pewność, że przez 92 dni nie będziesz musiał(a) sie logować. Jednak jeśli po upływie tego czasu, nie zalogujesz sie na swoje konto, zostanie ono skasowane.


Gdzie się podziały moje prywatne wiadomości?

Prywatne wiadomości starsze niż 14 dni są usuwane.Statystyki


Najczęstsze powody dla których statystyki nie są aktualizowane:

 • Użytkownik oszukuje. (tak zwany "Summary Ban")
 • Serwer jest bardzo obciażony i nie odpowiada. Po prostu staraj sie nie zamykać klienta Bittorrent dopóki serwer nie odpowie ponownie (Ręczne aktualizowanie nie jest wskazane)
 • Używasz niepoprawnej wersji klienta (najczęsciej wersji BETA). Jeżeli chcesz używać klienta który ma w wersji experimental lub CVS robisz to na własne ryzyko.

Najlepsze metody by temu zapobiec:

 • Jeżeli torrent którego obecnie sciagasz/udostępniasz nie widnieje w Twoim profilu po prostu poczekaj lub ręcznie zaktualizuj go za pomocą opcji "Ręczna aktualizacja" "Force attempt" w Twoim kliencie Bittorrent.
 • Miej pewnosć ze wyłączasz swojego klienta własciwie, wtedy tracker otrzyma "event=completed" i naliczy twoje statystyki. Mozesz też ręcznie aktualizowac torrenty przed ich zatrzymaniem.
 • Jeżeli tracker nie działa, nie przestawaj udostepniać torrentów. Statystyki zostaną Ci poprawnie naliczone gdy tracker zacznie działać.

Czy moge używać każdego klienta?

Nie.
Klienty zabronione = ban:
 • Azureus/ Vuze - wszystkie wersje
 • Bitcommet - wszystkie wersje
 • Bitlord - wszystkie wersje

  Klienty zalecane:
 • uTorrent ver. 2.0.4, 2.2.1
 • Transmission
 • rTorrent ver. 0.8.9, 0.9.2, 0.9.3


  Dlaczego torrent którego sciagam/udostępniam jest wyswietlony kilka razy w moim profilu?

  W niektórych przypadkach (np. zawieszenie komputera, czy "zamrozenie" klienta) klient nie zostanie zamknięty poprawnie i uruchomisz go ponownie będzie on miał nowy "peer_id" (nowy numer Twojej sesji), dlatego bedzie pokazywał Twoje torrenty podwójnie. Start torrent nigdy nie osiągnie statusu "event=completed" lub "event=stopped" i będzie wyswietlany przez pewien czas. Po prostu zignoruj to. Zniknie po pewnym czasie (timeout).


  Skończyłem lub anulowałem sciaganie/udostępnianie torrenta. Dlaczego widnieje wciaż w moim profilu?

  Niektóre klienty,np. TorrentStorm czy Nova Torrent, nie wysyłaja poprawie informacji do trackera w przypadku anulowania lub zakonczenia sesji torrenta. W takim przypadku tracker czeka na wiadomosć od klienta i nadal wyswietla torrenta jako sćiaganego lub udostępnianego do póki nie upłynie pewnien czas (timeout). Po prostu ignoruj to - po pewnym czasie na pewno zniknie.


  Dlaczego czasem widzę torrenty których nie uruchomiłem w moim profilu!?

  Kiedy torrent jest po raz pierwszy uruchamiany, tracker uzywa klucza (passkey) do identyfikacji użytkownika. Dlatego torrent jest przyporządkowany do użytkownika. Jeżeli na pewno nie uruchamiałes (-az) torrenta istnieje możliwosć ze ktos "ukradł" Twój indywidualny klucz, ewentualnie udostępniłes plik torrent lub login i haslo do strony np. koledze i on jest widziany jako Ty. Jeżeli nie masz pewnosci w Twoim profilu jest opcja "resetuj passkey" wybierz ja aby otrzymać nowy unikalny klucz. Wiąże sie to także z tym ze wszystkie aktualnie pobierane/udostępniane torrenty będziesz musiał pobrać ponownie ze strony i kontynuować sciaganie za pomocą nowego pliku .torrent.


  Kilka IP (czy mogę się zalogować z różnych komputerów?)

  Tak, tracker umożliwia kilka sesji jednego użytkownika z róznych adresów IP. Torrent przypisany jest do użytkownika więc można pobierać/wysyłać z kilku adresów IP. Wystarczy tylko zalogować sie na komputer A i B na to samo konto i pobrać plik torrent (ew. przeniesć gotowe z komputera A na B) i zacząć pobierać lub wysyłać. Nie ma ograniczeń czy bedziesz na obu adresach sciagał ten sam plik czy na obu udostępniał itd.


  Dla zainteresowanych (Anatomia sesji torrenta)

  Troszke info o "Anatomi sesji torrenta".


 • Wstawianie torrentów


  Dlaczego nie mogę wstawiać torrentów?

  Wszyscy użytkownicy oprócz Pijawek oraz Userów (czasowo dozwolone do wagi 1gb) moga wstawiać torrenty.


  Jakie muszę spełnić kryteria by móc ubiegać się o status Uploader'a ?

  Dostarczone przez Ciebie release'y:
  • muszą zawierać odpowiedni plik NFO,
  • muszą być oryginalnymi,
  • nie mogą być starsze niż czternascie (14) dni,
  • będziesz w stanie je seedować (lub upewnić się że będą seedowane) przez minimum 24 godziny,
  Twój upload musi wynosić minimum 64KB/s (0,5Mbit) oraz musisz być dostępnym.

  Jesli uważasz, że możesz spełnić wszystkie te kryteria, skontaktuj się z jednym z administratorów. Pamiętaj by podanie napisać szczegółowo. Upewnij się, że podałes(as) prędkosć swojego UL oraz iż napisałes(as) co planujesz wstawiać na torrentleech.pl.


  Czy mogę udostępniać Wasze torrenty na innych tracker'ach?

  Nie. Jestesmy zamknięta społecznościa z limitem użytkowników. Tylko zarejestrowani użytkownicy moga używać trackera http://torrentleech.pl/announce.php. Udostępnianie Naszych torrentów (każdy sciagnięty torrent będzie zawierał Twój passkey) na innych stronach jest bezużyteczne (publiczne trackery), ponieważ udostępniony przez Ciebie torrent ściągniety z TorrentLeech będzie psuł Twoje ratio i skończy sie natychmiastowym usunięciem Twojego konta bez ostrzeżenia.
  Jeśli chodzi o prywatne trackery, udostępnianie pozycji TL.PL jest całkowicie zabronione a nieprzestrzeganie tej zasady kończy się banem na IP.


  Pobieranie


  Co robić z plikami które pobralem

  Sprawdz ten przewodnik.


  Pobralem film, ale nie wiem co oznaczają: CAM/TS/MD/SCR?

  Sprawdz ten przewodnik.


  Dlaczego aktywny torrent nagle zniknął?

  Mogą być przynajmniej 3 powody dla tego:
  (1) Torrent naruszył Zasady TorrentLeech.
  (2) Wstawiajacy mógł go skasować ponieważ był zepsuty. Najprawdopodobniej poprawny plik zostanie wstawiony wkrótce.
  (3) Torrenty starsze niż 52 dni oraz starsze niż 7 dni bez seeda przez 24 godziny są automatycznie usuwane.


  Jak mogę ponowić przerwane sciaganie lub reseedować cos?

  Po prostu otwórz plik .torrent. Kiedy Twój klient zapyta Cie o lokacje do zapisu wybierz folder w którym masz juz pliki które chcesz dokończyć, ew. reseedowac. Po sprawdzeniu zawartosci folderu program automatycznie zacznie pobierać brakujące części lub też udostępniać dane.


  Dlaczego gdy cos sciagam zatrzymuje sie nagle na 99%?

  Im więcej częsci masz, tym trudniej jest znalezć osoby posiadające brakujące Tobie fragmenty. To dlatego sciaganie zwalnia lub nawet zatrzymuje sie kiedy zostaje juz kilka procent. Poczekaj i bądz cierpliwy a zobaczysz, ze wczesniej czy później otrzymasz brakujace fragmenty (o ile jest przynajmniej 1 seed)


  Co jesli otrzymuje komunikat typu "a piece has failed an hash check"?

  Klienty Bittorrent sprawdzają dane które otrzymujesz pod kątem poprawnosci. Jesli jakas częsć jest błędnie pobrana automatycznie pobieraja ja jeszcze raz. Rzadko sie zdarza aby po sciagnięciu dane nie działały więc raczej nie powinienes sie przejmować takimi komunikatami.

  Niektóre klienty bitttorent maja opcje typu 'kick/ban clients that send you bad data' lub podobna.Powinienes je włączyć. Dzięki tej opcji osoby które notorycznie będą wysyłały uszkodzone dane będą ignorowane.


  Torrent ma niby wielkosć 100MB, więć jakim cudem sciagnąłem 120MB?

  Zobacz temat wyżej "Co jesli otrzymuje komunikat typu "a piece has failed an hash check"?" Jesli Twój klient otrzymuje uszkodzone dane pobiera je jeszcze raz. Dlatego też końcowy ilosć pobranych danych moze różnić sie od rzeczywistej objętosci. Miej pewnosć, że zaznaczyłes opcje "kick/ban" aby zminimalizować ilosć źle pobranych danych.


  Dlaczego mój klient zwraca mi błąd "Not authorized..."?

  W zależności od Twojego ratio oraz wysłanych danych możesz mieć określoną liczbę aktywnych torrentów (tzw. slotów).

  Ratio poniżej
  0.3
    masz
  3 sloty
  Ratio poniżej
  0.5
    masz
  5 slotów
  Ratio poniżej
  0.65
    masz
  7 slotów
  Ratio poniżej
  0.8
    masz
  8 slotów
  Ratio poniżej
  0.95
    masz
  10 slotów

  Ilość wszystkich i pozostałych slotów wyświetla się na twoim statusbarze, a także w profilu. Kiedy osiągniesz ratio powyżej 0.95 przestają obowiązywać ograniczenia. Powyższe sloty naliczane są tylko przy pobieraniu torrentów.


  Dlaczego mój klient zwraca mi bład "rejected by tracker - Port xxxx is blacklisted"?

  Twój klient zgłasza Ci taki błąd ponieważ używasz dla połączeń przychodzących jednego z domyslnych portów bittorenta (6881-6889) lub innego domyslnego portu używanego przez popularne programy P2P.

  torrentleech.pl nie pozwala klientom na używanie portów zwyczajowo przypisanych protokołą P2P. Powodem jest to ze dostawcy usług internetowych (ISP) blokuja te porty co w praktyce wpływa znacząco na zmniejszenie sie transferów, organiczenia w dostępie do strony itp.

  Najczęsciej blokowany porty (tym samym niedozwolone na TorrentLeech):

  Direct Connect
  411 - 413
  Kazaa
  1214
  eDonkey
  4662
  Gnutella
  6346 - 6347
  BitTorrent
  6881 - 6889

  Jeżeli chcesz używać naszego trackera jestes zmuszony do configuracji swojego klienta, tak by nie używał wyżej wymienionych portów (proponujemy wybierać porty z zakresu od 49152 do 65535). Liste domyślnie używanych portów znajdziecie na stronie IANA. Zauważnie że niektóre klienty jak np. Azureus w wersji 2.0.7.0 lub wyższej używaja jednego portu dla wszystkich torrentów, w czasie gdy większosć dostępnych klientów używa jednego portu dla jednego otwartego torrentu.

  Porty są używane do połaczeń między użytkownikami, a nie klienta do tracker'a, czyli nie ma wpływu na możliwosć połaczenia z tracker'em (jednakże ma wpływ na szybkosć sćiagania). Jeżeli Twój klient nie pozwala na zmiane portów domyślnie używanych sugerujemy zmiane na klienta, który zezwala na takie zmiany.

  Nie pytaj nas, lub na forum które porty powinienes wybrać. Bardziej zróżnicowany wybór bedzie trudniejszy dla ISP do wyłapania nas i limitowania przedkosci na portach których używamy.

  Na koniec pamiętaj aby przekierować porty w Twoim routerze i/lub otworzyć je w Twoim firewall'u. Zobacz także ten wątek...Dlaczego numer mojego portu wyswietlany jest jako "---"? (I dlaczego powinno mnie to obchodzić?)  

  Co oznacza "IOError - [Errno13] Permission denied"?

  Jesli chcesz to naprawić po prostu zresetuj swój komputer, powinno to rozwiazać prbolem. Jesli nie - czytaj dalej...

  IOError znaczy błąd Wejscia-Wyjscia i jest to błąd systemu plików, a nie tracker'a. Pojawia sie wtedy, gdy Twój klient z jakiegos powodu nie ma dostępu do zapisu plików które aktualnie sciagasz lub udostepniasz. Najczęstsza przyczyna jest to iż równoczesnie masz właczone 2 kopie klienta jednoczesnie.
  Mniej przyjemną przyczyną może być uszkodzony FAT. Jakas awaria mogla uszkodzić tablice allokacji plików, co w rezultacie powoduje że dane które sćiagnełes nie nadaja sie do odczytu. W takim przypadku uruchomienie Scandisk'a powinno rozwiazać problem  Jak mogę zwiększyć prędkość pobierania?


  Prędkosć sciagania zależy głównie od stosunktu wysyłajacych do pobierajacych(seeder-leecher ratio [SLR]). Niska prędkosć sciagania jest głównym problemem przy nowych torrentach, gdzie SLR jest niskie (maja seedujących - dużo sciagajacych).

  (Pamiętaj: Miej pewnosć że nie dokładasz sie do niskiej prędkosci pobierania.Seeduj dzięki temu inni unikną problemów z prędkoscia.)

  Jest kilka rzeczy, które moga pomóc Ci zwiększyć prędkosć pobierania:


  Nie rzucaj sie na nowe torrenty natychmiast po wstawieniu na strone. Poczekaj niech sie "rozejdzie"

  W szczególnosci nie rób tak gdy masz wolne łącze łacze. Najlepszą prędkosć pobierania uzyskasz po ok. 24h od ukazania sie pliku, wtedy kiedy SLR będzie najwyższe (najwięcej seedów - malo lecherów)(Minusem jest to że nie będziesz miał możliwosci wysłać zbyt dużo. To do Ciebie nalezy wybór)


  Zrób sie "Dostępnym"

  Zobacz Dlaczego numer mojego portu wyswietlany jest jako "---"(I dlaczego powinno mnie to obchodzić?)  .

  Zwiększ/zmniejsz prędkość wysyłania

  Prędkość Twojego wysyłania działa na prędkość ściągania na dwa sposoby:
  • Klienty bittorrent'a podczas sciagania pliku faworyzuja tych którzy wysyłaja do nich dane. TO oznacza, że jeżeli A i B pobieraja ten sam plik i A wysyla dane do B z dużą prędkoscia, więc B chce sie odwzajemnić. Dlatego też w efekcie duża prędkosć wysyłania równa się duża prędkość pobierania.
  • Porównując to do sposobu w jaki działa protokół TCP, kiedy A sciaga cos od B, B mówi iż otrzymuje dane wysłane do niego (tak zwane acknowledgements - ACKs - czyli jakby wiadomosci o tresci "otrzymałem to!") Jeżeli A zawiedzie i nie przesle ACK wtedy B przestaje wysyłać dane do niego i czeka. Jesli A wysyła z pełną prędkością wytedy może nie starczyć łącza na wysłąnie pakietu ACK. W efekcie nie wysłanie pakietu ACK spowoduje że B nie będzie wysyłał danych przez co spadnie nam transfer.
  Najlepszy efekt daje kombinacja obu wartosci. Upload powinien być ustawiony na tyle wysoko aby umożliwiał także przesyłanie pakietów ACK bez opóźnienia. Dobrym sposobem jest utrzymywania wysyłania na poziomie ok. 80% możliwosci uploadu łącza. Będziesz musiał sam dojsć do tego jakie ustawienia które będzie najlepsze dla Ciebie. (Pamiętaj, że utrzymywanie wysyłania na wysokim poziomie pomoże Ci w uzyskaniu dobrego ratio.)

  Jesli masz uruchomiony więcej niż jedną kopie swojego clienta musisz zwrócić uwage na to, że niektóre klienty (np. Azureus) używaja całkowitego limitu wysyłania (bez względu na ilosć uruchomionych torrentów). Inne (np. Bittornado) ustawiają limit dla każdego torrenta osobno. To samo dotyczy innych programów, które używaja Twojego łącza (przegladarki WWW czy FTP itp.), także weź je również pod uwagę obliczajac całkowita prędkosć wysyłania.


  Zmniejsz ilość aktywnych połączeń

  Niektóre systemy operacyjne (np. Windows 9x) nie radzą sobie dobrze z duża iloscia połączeń i mogą nawet się wieszać. To samo dotyczy niektórych routerów (zwłaszcza przy uruchomionych firewall'ach) maja skłonnosci do spowalnianią a nawet przerwania połączenia kiedy jest zbyt wiele połączeń. Nie ma na to sposobu. Możesz jedynie spróbować ograniczyć liczbę połączeń przypadajacych na torrent do 60-100. Zauważ ze jesli masz uruchomione 2 klienty ilosć połączeń sumuje sie.


  Zmniejsz ilosć połączeń wychodzących.

  Czy to nie to samo co powyżej?? Nie. Limit aktywnych połączeń w to liczba osób z którymi Twoj klient "rozmawia" i/lub sciaga od nich. Limit połaczeń wychodzących to liczba osób do których Twój klient aktualnie wysyła dane. Idealną wartością jest liczba znacznie mniejsza niż limit aktywnych połączen i powinna być uzależniona od wydajności Twojego łącza.


  Daj swojemu klientowi BT troche czasu na "rozgrzanie"

  Wyjasnieniem poczatkowego zastoju może być to, że klient przy wysylaniu faworyzuje osoby od których cos otrzymał. Kiedy zaczynasz pobierać plik nie masz nic do zaoferowania, dlatego jestes poczatkowo "ignorowany". To dlatego torrent sciaga sie poczatkowo wolno. W zależnosci od ilosci osób do których jestes podłaczony. Twoja prędkosć sciagania powinna szybko sie zwiększyćAs, gdy tylko będziesz mial cos do wysłania.


  Dlaczego w czasie gdy cos pobieram moja przeglądarka długo pobiera strony?

  Jeżeli sciagasz torrent z duża prędkoscia to ma to wpływ na prędkosć otwierania stron WWW, ponieważ nie masz już łącza aby pobrać szybko dane z serwera WWW. Rozwiązaniem może być ustawienie w swoim kliencie ograniczenia "Maksymalnej całkowitej prędkosci pobierania" (Global download speed) na poziomie 80-85% możliwosci łacza. Pozwoli to na swobodne i w miarę szybkie przeglądanie stron WWW a jednoczesnie na pobieranie torrentów z wysoka prędkoscia. Możesz też użyć dodatkowych programów limitujących użycie łacza przez wybrane programy (np. klienta torrent czy przegladarke WWW) takich jak NetLimiter.  Mój ISP używa transparentnego proxy. Co powinienem zrobić?


  Co to jest proxy?

  Kiedy przeglądasz strony internetowe, zamiast łączyć Was bezpośrednio, proxy wysyła Twoje zapytania do proxy tej strony. Poniżej klasyfikacja:

   Transparent   transparentne proxy jest jedną z tych, niepotrzebujących konfiguracji na twoim komputerze. Pracuje automatycznie przekierowując cały ruch na portach 80 do proxy (czasem nazywana jako non-anonymous).
   Explicit/Voluntary   trzeba skonfigurować przeglądarkę na twoim komputerze aby korzystać z tego rodzaju proxy.
   Anonymous   proxy nie wysyła żadnej indentyfikacji twojego komputera na serwer (serwer nie widzi twojego numeru IP).
   Highly Anonymous   proxy nie wysyła żadnej indentyfikacji twojego komputera ani twojego porxy do serwera (serwer nie widzi twojego numeru IP ani nie wie, że używasz proxy).
   Public   publiczne (chyba nie wymaga objasnienia :)).

  Transparentne proxy może ale nie musi być anonimowe, istnieje kilka poziomów anonimowśoci.


  Mogę ominąć moje proxy?

  Jeśli Twój dostawca internetu (ISP) nie pozwala na przesyłanie na porcie 80 albo blokuje zwyczajne porty proxy potrzebujesz użyć czegoś jak Socks, które jest poza zakresem tego FAQ. Strona aktualnie akceptuje połączenia na porcie 443 (https).


  Dlaczego nie mogę używac proxy/TOR/VPN ?

  Nasza polityka nie pozwala na korzystanie z proxy/TOR/VPN . Użycie proxy/TOR/VPN jest równoznaczne z utratą konta. Koniec odpowiedzi.  Dlaczego nie mogę się połączyć? Czy tracker mnie blokuje?


  To że nie możesz sie podłaczyć może być spowodowane przez kilka rzeczy.


  Może mój adres jest na czarnej liscie?

  Strona blokuje adresy IP które znajdują się w bazie PeerGuardian(PG), tak samo jak adresu zbanowanych użytkowników. Działa to z poziomu Apache/PHP. Jest to skrypt który automatycznie blokuje adresy z tej bazy. Nie powinnienes mieć jednak problemów z wejsciem na stronę. W rzeczywistosci nie blokuje to podstwowych protokołów, nadal będziesz w stanie pingowac czy wysledzic serwer nawet jesli jestes na czarnej liscie. Jeżeli nadal nie możesz wejsć na stronę - problem leży w czym innym.

  Jeżeli jakimś sposobem Twoj adres IP znajduje sie na liscie PG prosimy nie kontaktować sie z nami w tej sprawie. To nie nasz problem by odblokować ten adres.


  Mój ISP blokuje adres strony

  (Na początek - jest to nie wporządku, że Twoj dostawca internetu (ISP) robi tak.)
  Niestety nie możemy nic z tym zrobić. Powinienes sie skontaktować ze Swoim ISP (lub znalesć innego).

  Pamiętaj jednak, że zawsze bedziesz widziany jako "Nie dostępny" w swoim kliencie, ponieważ tracker nie bedzie mógł sprawdzić czy możesz akceptować przychodzace połączenia.


  Co jeśli nie ma tu odpowiedzi na mój problem?


  Wejdz na Forum. Forum to naprawde przyjazne i bardzo pomocne miejsce. Znajdziesz tam odpowiedzi na pytania i problemy innych. Jesli nie znajdziesz odpowiedzi na swój problem inni użytkownicy torrentleech.pl chętnie pomoga Tobie.
  • Miej pewność, że odpowiedzi na Twoj problem nie ma ani w FAQ, Zasadach ani też na Forum.
  • Pomóż nam pomóc sobie. Nie pisz po prostu "To nie działa". Napisz szczegóły tego co robisz i co dokładnie nie działa. Im więcej informacji podasz na początku tym szybsza i pełniejsza odpowiedz dostaniesz. Napisz jakiego klienta używasz, jakiego systemu. Jakie masz łącze. Napisz (przepisz) komunikaty które Ci wyświetlają. Napisz nam z jakim torrentem masz problem. Im więcej nam powiesz tym lepiej.
  • Bądź uprzejmy. Nie żądaj pomocy, tylko o nią poproś.
  Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017, 13:25 GMT

  0.000019s