FB

Witamy na TorrentLeech!

Naszym celem jest dostarczenie najnowszych pozycji polskiej sceny. Dlatego też, jedynie specjalnie do tego upoważnieni użytkownicy mogą wstawiać torrenty. Jeśli masz dostęp do 0-day stuff, nie wahaj się skontaktować z nami!

To jest prywatny tracker, dlatego by móc korzystać w pełni z jego zasobów musisz się najpierw zarejestrować. Zanim jednak cokolwiek zrobisz na TorrentLeech proponujemy bys przeczytał Zasady! Jest ich naprawdę niewiele, jednak należy ich przestrzegać.

Przed rozpoczęciem korzystania z witryny nalegamy o przeczytanie zasad użytkowania witryny TorrentLeech.

Prosimy również byś zapoznał się z tym PRZEWODNIKIEM. Znajdziesz w nim odpowiedzi na nurtujące Cię pytania odnośnie strony i Twoich statystyk oraz pomoże Ci uniknąć ewentualnych konsekwencji, wynikających z Twojej niewiedzy. Pamiętaj, nieznajomość zasad nie zwalnia z ich przestrzegania!Spis treściInformacje ogólne


Czym jest bittorrent i o co w tym wszystkim chodzi? Jak ściągać pliki?

Przeczytaj BitTorrent - Wikipedia - w sam raz dla początkujących.

Lub Przewdonik oraz FAQ Briana (po angielsku).


Na co są przeznaczane pieniądze, które Wam przekazuje?

TorrentLeech jest na płatnych serwerach. Twoja darowizna ułatwia pokrycie kosztów związanych z hostingiem.


Co dostanę za dotację?

W zamian za dotację na serwery Torrentleech. Wszyscy dotujący otrzymują dodatkowy upload lub odjęty download wg. następującej zasady: Jeżeli dotujesz naszą stronę na kwotę od 1-20 zł - dostaniesz za każdą złotówkę 2 GB uploadu lub odjęte 1 GB downloadu,a każda złotówka ponad 20 zł, to dodatkowo 4 GB uploadu lub odjęte 2 GB downloadu więcej tutaj.


Dlaczego zdarza mi się otrzymywać błędy PHP lub SQL? Czy powinienem je zgłaszać?

Sytuacja taka może mieć miejsce jeśli prowadzone są prace nad bazą danych bądź/oraz kodem trackera/strony. Dlatego poczekaj parę minut i wszystko powinno wrócić do normy. Jeśli jednak problem będzie występował nadal, zgłos to Załodze.

TorrentLeech jest polską stroną, więc dlaczego znajduję wyrazy angielskie?

Jesteśmy jeszcze w trakcie tłumaczenia, dlatego też można znaleźć na stronie angielskie wyrazy.Użytkownicy

Zarejstrowałem konto, ale nie dostałem e-mail'a z linkiem go aktywujacym!

Sprawdź folder SPAM. Jeśli jednak nie otrzymałes go za pierwszym razem, z pewnością nie otrzymasz go i drugi raz. Dlatego powinieneś użyć innego adresu email (polecamy Gmail).


Zgubiłem moja nazwę konta oraz hasło! Możecie mi je przesłać?

Użyj proszę tego formularza by Twoje dane o koncie zostały przesłane na adres email podany przy rejestracji.


Czy możecie zmienić nazwę mojego konta?

Nie zmieniamy nazw kont.


Czy możecie skasować moje (aktywne) konto?

Popros jednego z Administratorów o jego usunięcie.


Więc, jakie jest moje ratio?

Kliknij na Twój profil, następnie na swoja nazwę użytkownika (na górze).

Ważne jest, by rozróżniać ogólne ratio oraz ratio na każdym torrencie, który seedujesz czy leechujesz. Do Twojego ogólnego ratio brane są pod uwagę ilość pobranych oraz wysłanych danych od czasu, kiedy dołączyłeś do TorrentLeech. Natomiast do Twojego ratio na jednym torrencie, brane jest pod uwagę ilość pobranych oraz wysłanych danych na tym torrencie.

Zamiast liczb, możesz zauważyć dwa symbole: "Inf.", co jest skrótem angielskiego wyrazu 'Infinitive' (nieokreślony), co oznacza, iż wysłałes pewna liczbę danych (większą od zera), nie pobierając ani jednego bajta, a zatem 0 (ul/dl jest nieokreślone); "---" oznacza natomiast, że ani nie pobrałeś, ani nie wysłałeś żadnych danych (ul/dl = 0/0, wynik nieokreślony).


Dlaczego wyświetlany jest mój IP - w moim profilu, na statusbarze lub gdy widnieję jako peer na torrencie?

Jedynie Ty oraz Załoga widzi Twój adres IP oraz email. Zwykli użytkownicy nie mają dostępu do tych danych.


Pomocy! Nie mogę się zalogować!?

Ten problem często występuje w starych przeglądarkach MSIE. Zamnknij wszystkie okna przeglądarki Internet Explorer. Następnie wejdź do Start > Panel Sterowania > Opcje Internetowe i tam kliknij na Usuń pliki cookie. Teraz powinieneś się bezproblemowo zalogować.


Moje IP jest dynamiczne. Jak pomimo to mogę być zalogowany?

Nie musisz się za każdym razem logować. Logowanie wymagane jest jedynie wtedy, gdy chesz zacząć ściągać nowego torrenta. Gdy następuje zmiana IP w czasie ściągania/udtostępniania identyfikowany jesteś automatycznie.


Dlaczego jestem wyświetlany jako niedostępny? (I dlaczego powinno mnie to obchodzić?)

Oznacza to, iż jesteś za zapora ogniową lub NATem i nie możesz otrzymywać połączeń przychodzących. Sytuacja staje się wrecz tragiczna, gdy są dwa peery, które są niedostepnę, a więc nie bedą mogły się ze sobą w ogóle połączyć.

By rozwiązać ten problem musisz przekonfigurować zapore ogniową i/lub serwer NAT. Więcej na ten temat znajdziesz na Forum.


Jakie są poszczególne klasy użytkowników?

  Pijawka   Kandydat na ban. Nie może pisać komentarzy do wstawionych pozycji. Może jedynie przeglądać forum. Ma praktycznie wszystko ograniczone.
  User   Domyślna ranga użytkownika rejestrującego się na TorrentLeech. Nie widzi shoutbox-a. Nie może wstawiać torrentów.
  Power User   Może przeglądać pliki NFO. Może korzystać z shoutbox-a. Może wstawić sygnature forum w swoim profilu. Nie może wstawiać torrentów.
  Super User   Ma jeszcze więcej przywilejów niż Power User. Nie podlega automatycznemu usunięciu konta. Widzi średnią prędkość wysyłania danego Usera oraz listę aktywnych użytkowników na stronie. Ma rozbudowany pasek statusu. Ma dostęp do wyszukiwarki użytkowników. Ma dostęp do podstrony "Top10". Nie może wstawiać torrentów.
  Maxi User   Ma jeszcze więcej przywilejów niż Super User. Widzi zaawansowane statystyki. Może sortować torrenty wg seedów, leecherów, daty, itp. Nie może wstawiać torrentów.
  Star   Wspomógł raz finansowo TorrentLeech kwotą nie mniejszą niż 20zł.
  Star   Wspomógł trzy razy finansowo TorrentLeech kwotą nie mniejszą niż 20zł.
  Star   Wspomógł sześć razy finansowo TorrentLeech kwotą nie mniejszą niż 20zł.
  StarStar   Wspomógł dziewięć razy finansowo TorrentLeech kwotą nie mniejszą niż 20zł.
  StarStar   Wspomógł dwanaście razy finansowo TorrentLeech kwotą nie mniejszą niż 20zł.
  StarStarStar   Wspomógł piętnaście razy finansowo TorrentLeech kwotą nie mniejszą niż 20zł.
  TL Maniak   Ma jeszcze więcej przywilejów niż Maxi User. Może ukryć swój profil być anonimowy. Dodatkowo jego ranga potwierdza iż jest uzależniony od TL.PL. Nie może wstawiać torrentów.
  Lite Uploader   Ma te same przywileje co TL Maniak. Nie podlega automatycznej degradacji. Dodatkowo może wstawiać torrenty dowolnych rozmiarów. Ma jednak mniejsze prawa we wstawianiu torrentów niż Uploader.
  Uploader   Ma te same przywileje co Lite Uploader. Ma więcej FL w miesiącu. Nie każdy może się nim stać (musi się wykazać we wstawianiu i doskonale znać zasady panujące tutaj i na innych stronach).
  TopUp   Ma te same przywileje co Uploader. Wnoszący duży wkład w rozwój strony. Wrzuca ciekawe i niepowtarzalne pliki. Poświęca dużo swojego czasu. Jest to specjalna ranga dla nielicznych.
  VIP   Ma te same przywileje co TopUp. Osoba nagrodzona tą rangą, zrobiła coś wyjątkowego dla strony. Nie podlega automatycznej degradacji oraz automatycznemu usunięciu konta.
  Elita TL   Osoba szczególnie ceniona i wyjątkowo traktowana przez Załogę. Przez okres trwania rangi na wszystkich torrentach ma Free Leecha nawet tych nieoznaczonych Free Leechem, czyli do statystyk konta nie będzie naliczane ile pobrał danych oraz nie musi seedować pobranych pozycji, nie zostanie za to ukarana warnem czy banem, z uwagi na pomoc finansową dla strony. Torrenty pobrane w czasie posiadania rangi są od razu bez konieczności seedowana zaznaczane jako wyseedowane (z kolorem niebieskim w tle). Dodatkowo ma te same przywileje co Vip.
  Encoder   Osoba, która jest Encoderem zajmuje się kompresją filmów i wrzuca je na nasz tracker. Jest jednym z głównych filarów strony. Ma o wiele więcej przywilejów niż TopUp. Zostaniesz Encoderem, to się o nich dowiesz.
  Moderator   Może moderować komentarze/posty/prośby/oferty/torrenty użytkowników, oraz dawać im ostrzeżenia. Może, promować/degradować użytkowników, dawać im ostrzeżenia oraz wyłączać konta.
  Administrator   Może robić właściwie wszystko.
  SysOp   Posiada pełną władzę na TorrentLeech.


Na jakich zasadach opiera się właściwie promocja?

  Pijawka   Degradacja następuje automatycznie, jeśli użytkownik pobrał minimum 3 GB danych, a jego ratio jest mniejsze od 0,50.
Jeśli ratio użytkownika wzrośnie do powyżej 0,55 użytkownik zostanie automatycznie promowany do rangi User jeśli nie ma ostrzeżenia.
  User   Domyslna ranga nowego użytkownika.
  Power User   Musi być członkiem przez przynajmniej 6 tygodni, wysłał przynajmniej 100GB, ma ratio równe lub powyżej 1,05, nie ma ostrzeżenia.
Promocja następuje automatycznie kiedy powyższe warunki są spełnione. Jeśli jednak ratio spadnie poniżej 0,95 taki użytkownik zostanie automatycznie zdegradowany do rangi User'a.
  Super User   Musi być członkiem przez przynajmniej 12 tygodni, wysłał przynajmniej 400GB, ma ratio równe lub powyżej 2,05, nie ma ostrzeżenia.
Promocja następuje automatycznie kiedy powyższe warunki są spełnione. Jeśli jednak ratio spadnie poniżej 1,95 taki użytkownik zostanie automatycznie zdegradowany do rangi Power User'a.
  Maxi User   Musi być członkiem przez przynajmniej 26 tygodni, wysłał przynajmniej 1000GB, ma ratio równe lub powyżej 3,55, nie ma ostrzeżenia.
Promocja następuje automatycznie kiedy powyższe warunki są spełnione. Jeśli jednak ratio spadnie poniżej 3,45 taki użytkownik zostanie automatycznie zdegradowany do rangi Super User'a.
  Star   Wspomógł finansowo więcej tutaj.
  TL Maniak   Musi być członkiem przez przynajmniej 52 tygodnie, wysłał przynajmniej 5000GB, ma ratio równe lub powyżej 5,05, nie ma ostrzeżenia.Promocja następuje automatycznie kiedy powyższe warunki są spełnione. Jeśli jednak ratio spadnie poniżej 4,95 taki użytkownik zostanie automatycznie zdegradowany do rangi Maxi User'a.
  Lite Uploader   Wyznaczany przez Załogę (zobacz sekcje 'Wysyłanie').
  Uploader   Wyznaczany przez Załogę (zobacz sekcje 'Wysyłanie').
  TopUp   Wyznaczany przez Załogę. Uploader szczególnie wykazujący się dużym zainteresowaniem dla naszej strony poprzez udzielanie się w rozmowach na Forum i na SB. Osoba która wstawia większą ilość torrentów niż przeciętny Uploader. Jest to bardzo ceniona ranga jak i Encoder.
  VIP   Wyznaczony przez Załogę. Zrobił coś szczególnego dla strony.
Każda, nieupoważniona osoba, która będzie prosić o status Vip zostanie automatycznie zdyskwalifikowana.
  Elita TL   Wyznaczony przez Załogę. Wspomógł stronę kwotą 30zł lub 50zł na konto bankowe. Taki User dostaje tę rangę na 4 lub 8 tygodni w zalezności od dokonanej wpłaty. Po okresie 4 lub 8 tygodni można być ponownie promowanym po dokonaniu powtórnej wpłaty.
  Encoder   Wyznaczany przez Załogę. Jest to bardzo ceniona ranga jak i TopUp.
  Moderator   Nie pytaj się nas, my zapytamy Ciebie!


Widzialem Power User'ów którzy wysłali mniej niż 100GB!

Prawdopodobnie w czasie promocji ranga Power User mogła być od 50GB, lecz mają ratio wyższe niż 1,05.


Dlaczego mój kolega nie może dołaczyć do TorrentLeech?

By móc się tu zarejestrować potrzebujesz zaproszenia od jednego z zarejestrowanych już użytkowników lub należy poczekać na wolne miejsca (nieaktywne konta są na bieżąco kasowane).

Jak mogę dodać avatar do mojego profilu?

Najpierw znajdź obrazek który nie narusza Zasad. Następnie znajdź miejsce gdzie będziesz mógł go przechować (np. ImageShack, Photobucket lub Upload-It!). Następnie musisz wstawić adres URL Twojego avataru do przeznaczeonego do tego pola w Twoim profilu.

Proszę nie zakładać spejalnie tematów na forum by zobaczyć jak prezentuje się Twój avatar. Jeśli wszystko jest w porządku możesz zobaczyć avatar w Twoim profilu.


"Dostałem ostrzeżenie oraz prywatną wiadomość następującej treści "Otrzymałeś automatyczne ostrzeżenie, gdyż Twoje ratio spadło do krytycznego poziomu". O co chodzi?

Dużo użytkowników niestety nie wie, na czym polega sieć BitTorrent - daj innym tyle, a nawet wiecej, ile sam wziąłeś. Czyli Twoje ratio powinno być równe przynajmniej jeden.

Niestety nie zawsze jest to takie proste. Dużo osób ma łącza asymetryczne, które są tańsze od symetrycznych. W takich przypadkach prędkość wysyłania danych jest kilkarotnie mniejsza, niż ich pobierania. Byliśmy więc zmuszeni pójść takim użytkownikom na ugodę.

Użytkownik który ma:
Ratio poniżej  
0,50
  pobrał przynajmniej  
3 GB
  otrzyma  
7 dni
  na jego poprawę.

Jeśli taki użytkownik nie poprawi swojego ratio w wyznaczonym czasie, zostanie wykluczony z TorrentLeech.

UWAGA: Otrzymane ostrzeżenie zniknie od razu po poprawieniu ratio.


Co mam rozumieć poprzez "parkowanie konta"?

Konta użytkowników o klasie Power User i niższej, nieaktywne przez okres dłuzszy niz 62 dni są kasowane. Dlatego jeśli z jakiś powodów nie możesz przez jakiś czas wchodzić na TorrentLeech, zaparkuj swoje konto. Nie będziesz mógł(a) co prawda pobierać torrentow, ale masz pewność, że przez 122 dni nie będziesz musiał(a) sie logować. Jeśli jednak po upływie tego czasu, nie zalogujesz się na swoje konto, zostanie ono skasowane.


Gdzie się podziały moje prywatne wiadomości?

Prywatne wiadomości starsze niż 14 dni są automatycznie usuwane.Statystyki


Najczęstsze powody dla których statystyki nie są aktualizowane:

 • Użytkownik oszukuje. (tak zwany "Summary Ban")
 • Serwer jest bardzo obciążony i nie odpowiada. Po prostu staraj się nie zamykać klienta Bittorrent dopóki serwer nie odpowie ponownie (Ręczne aktualizowanie nie jest wskazane)
 • Używasz niepoprawnej wersji klienta (najczęsciej wersji BETA). Jeżeli chcesz używać klienta który ma w wersji experimental lub CVS robisz to na własne ryzyko.

Najlepsze metody by temu zapobiec:

 • Jeżeli torrent którego obecnie ściągasz/udostępniasz nie widnieje w Twoim profilu po prostu poczekaj lub ręcznie zaktualizuj go za pomocą opcji "Ręczna aktualizacja" "Force attempt" w Twoim kliencie Bittorrent.
 • Miej pewnosć ze wyłączasz swojego klienta własciwie, wtedy tracker otrzyma "event=completed" i naliczy twoje statystyki. Możesz też ręcznie aktualizować torrenty przed ich zatrzymaniem.
 • Jeżeli tracker nie działa, nie przestawaj udostępniać torrentów. Statystyki zostaną Ci poprawnie naliczone gdy tracker zacznie działać.

Czy moge używać każdego klienta?

Nie.

Klienty zalecane:
 • qBittorrent 4.x.x i nowsze
 • Deluge 1.3.15, 2.0.3 i nowsze
 • Transmission
 • rTorrent ver. 0.8.9, 0.9.2, 0.9.3

  Klienty zabronione = ban:
 • Azureus/ Vuze - wszystkie wersje.
 • Bitcommet - wszystkie wersje.
 • Bitlord - wszystkie wersje.

  Klienty niezalecane:
 • uTorrent ver. 2.x - nie obsługują torrentów utworzonych z rozmiarem kawałka większym niż 16 MB, co skutkuje brakiem możliwości dodania pliku do kolejki.
 • uTorrent ver. 3.x są niezalecane ze względu na wiele problemów na różnych płaszczyznach i używasz ich na własne ryzyko! Wszelkie problemy związane z nieprawidłowymi statystykami lub problemami z połączeniem z trackerem będą ignorowane przez Załogę oraz Support i mogą prowadzić do utraty konta!


  Dlaczego torrent którego ściągam/udostępniam jest wyświetlony kilka razy w moim profilu?

  W niektórych przypadkach (np. zawieszenie komputera, czy "zamrożenie" klienta) klient nie zostanie zamknięty poprawnie i uruchomisz go ponownie będzie on miał nowy "peer_id" (nowy numer Twojej sesji), dlatego będzie pokazywał Twoje torrenty podwójnie. Start torrent nigdy nie osiągnie statusu "event=completed" lub "event=stopped" i będzie wyświetlany przez pewien czas. Skorzystaj z opcji: Usuń duchy w swoim profilu.


  Skończyłem lub anulowałem ściąganie/udostępnianie torrenta. Dlaczego widnieje wciąż w moim profilu?

  Niektóre klienty,np. TorrentStorm czy Nova Torrent, nie wysyłają poprawie informacji do trackera w przypadku anulowania lub zakończenia sesji torrenta. W takim przypadku tracker czeka na wiadomość od klienta i nadal wyświetla torrenta jako ściąganego lub udostępnianego do póki nie upłynie pewnien czas (timeout). Skorzystaj z opcji: Usuń duchy w swoim profilu.


  Dlaczego czasem widzę torrenty których nie uruchomiłem w moim profilu!?

  Kiedy torrent jest po raz pierwszy uruchamiany, tracker uzywa klucza (passkey) do identyfikacji użytkownika. Dlatego torrent jest przyporządkowany do użytkownika. Jeżeli na pewno nie uruchamiałeś torrenta istnieje możliwość, że ktoś "ukradł" Twój indywidualny klucz, ewentualnie udostępniłeś plik torrent lub login i hasło do strony np. koledze i on jest widziany jako Ty. Jeżeli nie masz pewności w Twoim profilu jest opcja "resetuj passkey" wybierz ją aby otrzymać nowy unikalny klucz. Wiąże się to także z tym, że wszystkie aktualnie pobierane/udostępniane torrenty będziesz musiał pobrać ponownie ze strony i kontynuować ściąganie za pomocą nowego pliku .torrent.


  Kilka IP (czy mogę się zalogować z różnych komputerów?)

  Tak, tracker umożliwia kilka sesji jednego użytkownika z róznych adresów IP. Torrent przypisany jest do użytkownika więc można pobierać/wysyłać z kilku adresów IP. Wystarczy tylko zalogować sie na komputer A i B na to samo konto i pobrać plik torrent (ew. przenieść gotowe z komputera A na B) i zacząć pobierać lub wysyłać. Wysyłanie sobie jednego pliku w obrębie sieci LAN lub między dwoma klientami np. na Seedboxach, będzie traktowane jako oszustwo i doprowadzi do utraty konta!
  Proxy nie wysyła żadnej indentyfikacji twojego komputera ani twojego porxy do serwera (serwer nie widzi twojego numeru IP ani nie wie, że używasz proxy). Załoga jednak potrafi rozpoznać czy używasz Proxy i odpowiednio Cię za to nagrodzi.


  Dla zainteresowanych (Anatomia sesji torrenta)

  Troszkę info o "Anatomi sesji torrenta".


 • Wstawianie torrentów


  Dlaczego nie mogę wstawiać torrentów?

  Tylko Lite Uploader i rangi wyżej mogą wstawiać torrenty.


  Jakie muszę spełnić kryteria by móc ubiegać się o status Lite Uploader'a lub Uploader'a ?

  Dostarczone przez Ciebie release'y:
  • muszą zawierać odpowiedni plik NFO,
  • muszą być oryginalnymi,
  • nie mogą być starsze niż 14 dni,
  • będziesz w stanie je seedować (lub upewnić się, że będą seedowane) przez minimum 24 godziny.
  Twój upload musi wynosić minimum 64KB/s (0,5Mbit) oraz musisz być dostępnym.

  Jeśli uważasz, że możesz spełnić wszystkie te kryteria, skontaktuj się z jednym z Załogantów. Pamiętaj by podanie napisać szczegółowo. Upewnij się, że podałeś prędkość swojego UL oraz iż napisałeś co planujesz wstawiać na Torrentleech.


  Czy mogę udostępniać Wasze torrenty na innych tracker'ach?

  Nie. Jesteśmy zamkniętą społecznością z limitem użytkowników. Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą używać trackera https://torrentleech.pl/announce.php. Udostępnianie Naszych torrentów (każdy ściągnięty torrent będzie zawierał Twój passkey) na innych stronach jest bezużyteczne (publiczne trackery), ponieważ udostępniony przez Ciebie torrent ściągniety z TorrentLeech będzie psuł Twoje ratio i skończy się natychmiastowym usunięciem Twojego konta bez ostrzeżenia.
  Jeśli chodzi o prywatne trackery, udostępnianie pozycji TL.PL jest całkowicie zabronione a nieprzestrzeganie tej zasady kończy się banem na IP.


  Pobieranie


  Co robić z plikami które pobrałem

  Sprawdź ten przewodnik.


  Pobrałem film, ale nie wiem co oznaczają: CAM/TS/MD/SCR?

  Sprawdź ten przewodnik.


  Dlaczego aktywny torrent nagle zniknął?

  Mogą być przynajmniej 3 powody:
  (1) Torrent naruszył Zasady TorrentLeech.
  (2) Wstawiający mógł go skasować ponieważ był zepsuty. Najprawdopodobniej poprawny plik zostanie wstawiony wkrótce.
  (3) Torrenty starsze niż 14 dni bez seeda przez 24 godziny są automatycznie usuwane.


  Jak mogę ponowić przerwane ściąganie lub reseedować coś?

  Po prostu otwórz plik .torrent. Kiedy Twój klient zapyta Cię o lokalizację zapisu wybierz folder w którym masz już pliki które chcesz dokończyć, ew. reseedowac. Po sprawdzeniu zawartości folderu program automatycznie zacznie pobierać brakujące części lub też udostępniać dane.


  Dlaczego gdy coś ściągam zatrzymuje sie nagle na 99%?

  Im więcej części masz, tym trudniej jest znaleźć osoby posiadające brakujące Tobie fragmenty. To dlatego ściąganie zwalnia lub nawet zatrzymuje się kiedy zostaje juz kilka procent. Poczekaj i bądź cierpliwy a zobaczysz, że wcześniej czy później otrzymasz brakujące fragmenty (o ile jest przynajmniej 1 seed)


  Co jeśli otrzymuję komunikat typu "a piece has failed an hash check"?

  Klienty Bittorrent sprawdzają dane które otrzymujesz pod kątem poprawności. Jeśli jakaś część jest błędnie pobrana automatycznie pobierają ją jeszcze raz. Rzadko się zdarza aby po ściągnięciu dane nie działały więc raczej nie powinieneś sie przejmować takimi komunikatami.

  Niektóre klienty bittorrent mają opcje typu 'kick/ban clients that send you bad data' lub podobną.Powinieneś je włączyć. Dzięki tej opcji osoby które notorycznie będą wysyłały uszkodzone dane będą ignorowane.


  Torrent ma niby wielkość 100MB, więc jakim cudem ściągnąłem 120MB?

  Zobacz temat wyżej "Co jeśli otrzymuje komunikat typu "a piece has failed an hash check"?" Jeśli Twój klient otrzymuje uszkodzone dane pobiera je jeszcze raz. Dlatego też końcowa ilość pobranych danych może różnić się od rzeczywistego rozmiaru. Miej pewność, że zaznaczyłeś opcję "kick/ban" aby zminimalizować ilość źle pobranych danych.


  Dlaczego mój klient zwraca mi błąd "Not authorized..."?

  W zależności od Twojego ratio oraz wysłanych danych możesz mieć określoną liczbę aktywnych torrentów (tzw. slotów).

  Ratio poniżej
  0.3
    masz
  3 sloty
  Ratio poniżej
  0.5
    masz
  5 slotów
  Ratio poniżej
  0.65
    masz
  7 slotów
  Ratio poniżej
  0.8
    masz
  8 slotów
  Ratio poniżej
  0.95
    masz
  10 slotów

  Ilość wszystkich i pozostałych slotów wyświetla się na twoim statusbarze, a także w profilu. Kiedy osiągniesz ratio powyżej 0.95 przestają obowiązywać ograniczenia. Powyższe sloty naliczane są tylko przy pobieraniu torrentów.


  Dlaczego mój klient zwraca mi błąd "rejected by tracker - Port xxxx is blacklisted"?

  Twój klient zgłasza Ci taki błąd ponieważ używasz dla połączeń przychodzących jednego z domyślnych portów bittorenta (6881-6889) lub innego domyślnego portu używanego przez popularne programy P2P.

  TorrentLeech nie pozwala klientom na używanie portów zwyczajowo przypisanych protokołom P2P. Powodem jest to, że dostawcy usług internetowych (ISP) blokują te porty co w praktyce wpływa znacząco na zmniejszenie się. transferów, organiczenia w dostępie do strony itp.

  Najczęściej blokowane porty (tym samym niedozwolone na TorrentLeech):

  Direct Connect
  411 - 413
  Kazaa
  1214
  eDonkey
  4662
  Gnutella
  6346 - 6347
  BitTorrent
  6881 - 6889

  Jeżeli chcesz używać naszego trackera jesteś zmuszony do konfiguracji swojego klienta, tak by nie używał wyżej wymienionych portów (proponujemy wybierać porty z zakresu od 49152 do 65535). Liste domyślnie używanych portów znajdziecie na stronie IANA. Zauważcie, że niektóre klienty jak np. Azureus w wersji 2.0.7.0 lub wyższej używają jednego portu dla wszystkich torrentów, w czasie gdy większość dostępnych klientów używa jednego portu dla jednego otwartego torrentu.

  Porty są używane do połączeń między użytkownikami, a nie klienta do tracker'a, czyli nie ma wpływu na możliwosć połączenia z tracker'em (jednakże ma wpływ na szybkość ściągania). Jeżeli Twój klient nie pozwala na zmiane portów domyślnie używanych, sugerujemy zmiane na klienta, który zezwala na takie zmiany.

  Nie pytaj nas, lub na forum które porty powinieneś wybrać. Bardziej zróżnicowany wybór będzie trudniejszy dla ISP do wyłapania nas i limitowania prędkości na portach których używamy.

  Na koniec pamiętaj aby przekierować porty w Twoim routerze i/lub otworzyć je w Twoim firewall'u. Zobacz także ten wątek...Dlaczego numer mojego portu wyświetlany jest jako "---"? (I dlaczego powinno mnie to obchodzić?)  

  Co oznacza "IOError - [Errno13] Permission denied"?

  Jeśli chcesz to naprawić po prostu zresetuj swój komputer, powinno to rozwiązać problem. Jeśli nie - czytaj dalej...

  IOError znaczy błąd Wejścia-Wyjścia i jest to błąd systemu plików, a nie tracker'a. Pojawia się wtedy, gdy Twój klient z jakiegoś powodu nie ma dostępu do zapisu plików które aktualnie ściągasz lub udostępniasz. Najczęstszą przyczyną jest to, iż równocześnie masz włączone 2 kopie klienta jednocześnie.
  Mniej przyjemną przyczyną może być uszkodzony FAT. Jakaś awaria mogła uszkodzić tablice allokacji plików, co w rezultacie powoduje, że dane które ściągłeś nie nadają się do odczytu. W takim przypadku uruchomienie Scandisk'a powinno rozwiazać problem  Jak mogę zwiększyć prędkość pobierania?


  Prędkość pobierania zależy głównie od stosunktu wysyłających do pobierających(seeder-leecher ratio [SLR]). Niska prędkość ściągania jest głównym problemem przy nowych torrentach, gdzie SLR jest niskie (mało seedujących - dużo ściągających).

  (Pamiętaj: Miej pewność, że nie dokładasz sie do niskiej prędkości pobierania.Seeduj dzięki temu inni unikną problemów z prędkością.)

  Jest kilka rzeczy, które mogą pomóc Ci zwiększyć prędkość pobierania:


  Nie rzucaj sie na nowe torrenty natychmiast po wstawieniu na stronę. Poczekaj niech się "rozejdzie"

  W szczególności nie rób tak gdy masz wolne łącze. Najlepszą prędkość pobierania uzyskasz po ok. 24h od ukazania się pliku, wtedy kiedy SLR będzie najwyższe (najwięcej seedów - mało lecherów)(Minusem jest to, że nie będziesz miał możliwości wysłać zbyt dużo. To do Ciebie nalezy wybór)


  Zrób sieę "Dostępnym"

  Zobacz Dlaczego numer mojego portu wyświetlany jest jako "---"(I dlaczego powinno mnie to obchodzić?)  .

  Zwiększ/zmniejsz prędkość wysyłania.

  Prędkość Twojego wysyłania działa na prędkość ściągania na dwa sposoby:
  • Klienty bittorrent'a podczas ściągania pliku faworyzują tych którzy wysyłają do nich dane. TO oznacza, że jeżeli A i B pobieraja ten sam plik i A wysyła dane do B z dużą prędkością, więc B chce się odwzajemnić. Dlatego też w efekcie duża prędkość wysyłania równa się dużą prędkością pobierania.
  • Porównując to do sposobu w jaki działa protokół TCP, kiedy A ściąga coś od B, B mówi, iż otrzymuje dane wysłane do niego (tak zwane acknowledgements - ACKs - czyli jakby wiadomości o treści "otrzymałem to!") Jeżeli A zawiedzie i nie prześle ACK wtedy B przestaje wysyłać dane do niego i czeka. Jeśli A wysyła z pełną prędkością wytedy może nie starczyć łącza na wysłanie pakietu ACK. W efekcie nie wysłanie pakietu ACK spowoduje że B nie będzie wysyłał danych przez co spadnie nam transfer.
  Najlepszy efekt daje kombinacja obu wartości. Upload powinien być ustawiony na tyle wysoko aby umożliwiał także przesyłanie pakietów ACK bez opóźnienia. Dobrym sposobem jest utrzymywanie wysyłania na poziomie ok. 80% możliwości uploadu łącza. Będziesz musiał sam dojść do tego jakie ustawienia będą najlepsze dla Ciebie. Pamiętaj, że utrzymywanie wysyłania na wysokim poziomie pomoże Ci w uzyskaniu dobrego ratio.)

  Jeśli masz uruchomioną więcej niż jedną kopie swojego klienta musisz zwrócić uwagę na to, że niektóre klienty (np. Azureus) używają całkowitego limitu wysyłania (bez względu na ilość uruchomionych torrentów). Inne (np. Bittornado) ustawiają limit dla każdego torrenta osobno. To samo dotyczy innych programów, które używają Twojego łącza (przegladarki WWW czy FTP itp.), także weź je również pod uwagę obliczajac całkowita prędkość wysyłania.


  Zmniejsz ilość aktywnych połączeń.

  Niektóre systemy operacyjne (np. Windows 9x) nie radzą sobie dobrze z dużą ilością połączeń i mogą nawet się wieszać. To samo dotyczy niektórych routerów (zwłaszcza przy uruchomionych firewall'ach) mają skłonności do spowalniania a nawet przerwania połączenia kiedy jest zbyt wiele połączeń. Nie ma na to sposobu. Możesz jedynie spróbować ograniczyć liczbę połączeń przypadajacych na torrent do 60-100. Zauważ, że jeśli masz uruchomione 2 klienty ilość połączeń sumuje sie.


  Zmniejsz ilość połączeń wychodzących.

  Czy to nie to samo co powyżej? Nie. Limit aktywnych połączeń w to liczba osób z którymi Twoj klient "rozmawia" i/lub ściąga od nich. Limit połączeń wychodzących to liczba osób do których Twój klient aktualnie wysyła dane. Idealną wartością jest liczba znacznie mniejsza niż limit aktywnych połączen i powinna być uzależniona od wydajności Twojego łącza.


  Daj swojemu klientowi BT troche czasu na "rozgrzanie"

  Wyjaśnieniem poczatkowego zastoju może być to, że klient przy wysyłaniu faworyzuje osoby od których coś otrzymał. Kiedy zaczynasz pobierać plik nie masz nic do zaoferowania, dlatego jesteś początkowo "ignorowany". To dlatego torrent ściąga się początkowo wolno. W zależności od ilości osób do których jesteś podłączony. Twoja prędkość ściągania powinna szybko się zwiększyć, gdy tylko będziesz miał coś do wysłania.


  Dlaczego w czasie gdy cos pobieram moja przeglądarka długo pobiera strony?

  Jeżeli ściągasz torrent z dużą prędkością to ma to wpływ na prędkość otwierania stron WWW, ponieważ nie masz już łącza aby pobrać szybko dane z serwera WWW. Rozwiązaniem może być ustawienie w swoim kliencie ograniczenia "Maksymalnej całkowitej prędkości pobierania" (Global download speed) na poziomie 80-85% możliwości łącza. Pozwoli to na swobodne i w miarę szybkie przeglądanie stron WWW a jednocześnie na pobieranie torrentów z wysoką prędkością. Możesz też użyć dodatkowych programów limitujących użycie łącza przez wybrane programy (np. klienta torrent czy przegladarke WWW) takich jak NetLimiter.  Mój ISP używa transparentnego proxy. Co powinienem zrobić?


  Co to jest proxy?

  Kiedy przeglądasz strony internetowe, zamiast łączyć Was bezpośrednio, proxy wysyła Twoje zapytania do proxy tej strony. Poniżej klasyfikacja:

   Transparent   transparentne proxy jest jedną z tych, niepotrzebujących konfiguracji na twoim komputerze. Pracuje automatycznie przekierowując cały ruch na portach 80 do proxy (czasem nazywana jako non-anonymous).
   Explicit/Voluntary   trzeba skonfigurować przeglądarkę na twoim komputerze aby korzystać z tego rodzaju proxy.
   Anonymous   proxy nie wysyła żadnej indentyfikacji twojego komputera na serwer (serwer nie widzi twojego numeru IP).
   Highly Anonymous   proxy nie wysyła żadnej indentyfikacji twojego komputera ani twojego porxy do serwera (serwer nie widzi twojego numeru IP ani nie wie, że używasz proxy).
   Public   publiczne (chyba nie wymaga objaśnienia).

  Transparentne proxy może ale nie musi być anonimowe, istnieje kilka poziomów anonimowości.


  Mogę ominąć moje proxy?

  Jeśli Twój dostawca internetu (ISP) nie pozwala na przesyłanie na porcie 80 albo blokuje zwyczajne porty proxy potrzebujesz użyć czegoś jak Socks, które jest poza zakresem tego FAQ. Strona aktualnie akceptuje połączenia na porcie 443 (https).


  Dlaczego nie mogę używac proxy/TOR/VPN ?

  Nasza polityka nie pozwala na korzystanie z proxy/TOR/VPN (przeglądanie strony, pobieranie torrentów, wysyłanie torrentów). Użycie proxy/TOR/VPN jest równoznaczne z utratą konta. Koniec odpowiedzi.  Dlaczego nie mogę się połączyć? Czy tracker mnie blokuje?


  Mój adres jest na czarnej liście (403 error).

  Wyślij e-mail na adres [email protected] i poproś o wyjaśnienie sytuacji.


  Mój ISP blokuje adres strony.

  Na początek - jest to nie wporządku, że Twoj dostawca internetu (ISP) robi tak.
  Niestety nie możemy nic z tym zrobić. Powinieneś się skontaktować ze Swoim ISP (lub znaleść innego).

  Pamiętaj jednak, że zawsze bedziesz widziany jako "Nie dostępny" w swoim kliencie, ponieważ tracker nie będzie mógł sprawdzić czy możesz akceptować przychodzące połączenia.


  Co jeśli nie ma tu odpowiedzi na mój problem?


  Wejdź na Forum. Forum to naprawdę przyjazne i bardzo pomocne miejsce. Znajdziesz tam odpowiedzi na pytania i problemy innych. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swój problem inni użytkownicy TorrentLeech chętnie pomoga Tobie.
  • Miej pewność, że odpowiedzi na Twoj problem nie ma ani w FAQ, Zasadach ani też na Forum.
  • Pomóż nam pomóc sobie. Nie pisz po prostu "To nie działa". Napisz szczegóły tego co robisz i co dokładnie nie działa. Im więcej informacji podasz na początku tym szybszą i pełniejszą odpowiedź dostaniesz. Napisz jakiego klienta używasz, jakiego systemu. Jakie masz łącze. Napisz (przepisz) komunikaty które Ci się wyświetlają. Napisz nam z jakim torrentem masz problem. Im więcej nam powiesz tym lepiej.
  • Bądź uprzejmy. Nie żądaj pomocy, tylko o nią poproś.

  Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020, 22:02 GMT

  0.000018s